Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabawy terenowe w Raciążu w ramach "Bezpiecznych ferii 2016"

Data publikacji 17.02.2017

W środę, grupa 53 uczniów z Zespołu Szkół Miejskich w Raciążu wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przy udziale funkcjonariuszy KP w Raciążu i strażaków z OSP Raciąż, w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2016"

Grupa ponad 50 uczniów z Zespołu Szkół Miejskich w Raciążu w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2016" spotkała się z policjantami i strażakami.  Dzieci wzięły  m. in. udział w grze terenowej "podchody" rozgrywanej na ulicach Raciąża. W czasie spotkania w OSP Raciąż zapoznały sie z procedurą postępowania w przypadku zaistnienia wypadku lub innego zagrożenia. Strażacy przeprowadzili instruktaż dot. masażu serca i sztucznego oddychania oraz pokazali jak wygląda ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej (bocznej ustalonej).

Na terenie strażnicy dzielnicowy z KP w Raciążu przeprowadził pogadankę z uczniami na temat zagrożeń występujących podczas wypoczynku zimowego, bezpiecznego poruszania się szlakami komunikacji publicznej i obowiązach pieszego wynikających z przepisów ruchu drogowego tj. przechodzenie przez jezdnię w miejscach wyznaczonych i używanie po zmroku elementów odblaskowych.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony