Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie 2017

Data publikacji 09.02.2017

w dniach 13-26.02.2017 roku , będą prowadzone działania profilaktyczno - prewencyjne przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku

BEZPIECZNE FERIE 2017

Pod taką nazwą  w dniach 13 – 26.02.2017 roku, będą prowadzone działania profilaktyczno – prewencyjne przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Okres ferii zimowych dla dzieci, wymaga od Policji wzmożonych działań w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Podczas ferii zimowych, dochodzi do większej ilości zdarzeń z udziałem najmłodszych, zarówno na drogach jak i w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Z tych też powodów, będą zwiększone ilości patroli na drogach, które będą egzekwować przepisy ruchu drogowego wobec kierujących jak i pieszych.

         Kolejnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży są zabawy na wolnym powietrzu, zwłaszcza na otwartych zbiornikach wodnych, które traktowane są jako „lodowiska”. Ponadto w tym czasie, dzieci i młodzież narażone są na zagrożenia mające wpływ na ich demoralizację tj. alkohol, papierosy, narkotyki.  

         Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, POLICJA zwraca się z prośbą do rodziców i opiekunów o rozsadek, przestrzeganie przepisów prawa oraz aby przestrzegali swoich podopiecznych przed podejmowaniem ryzykownych zachowań takich jak:

- bezpieczeństwa osób pieszych (korzystanie z elementów odblaskowych, właściwego poruszania się po drogach – lewą stroną),

- organizowanie kuligów bez udziału pojazdów mechanicznych oraz miejsc zabaw z dala od dróg,

- wychodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne w celu jazdy na łyżwach czy też organizowania „ślizgawek”,

- bezcelowe przebywanie na zewnątrz w niskich temperaturach, grożące wychłodzeniem organizmu, 

- przygotowanie pojazdów do okresu zimowego oraz porad związanych
z podróżowaniem zimą,

         Informujemy także, że istnieje możliwość dokonywania sprawdzeń autokarów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Miejscem wyznaczonym do przeprowadzenia takich kontroli jest parking przy ul. Związku Walki Młodych obok budynku Komendy Powiatowej Policji i na ul. Mazowieckiej. Zgłoszeń o przeprowadzenie kontroli autokarów można dokonywać pod numer telefonu 0-23-662-15-07.

         Ponadto Policja zwraca się z prośbą o informowanie o wszelkich nieprawidłowościach i uchybieniach mających wpływ na bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży pod numery telefonów: 0-23-662-15-00, 0-23-662-15-50 oraz  na numery alarmowe 997 i 112.

 

 

Powrót na górę strony