Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna dla mieszkańców gm. Czerwińsk nad Wisłą i Naruszewo

Data publikacji 06.11.2019

W Czerwińsku nad Wisłą odbyła się debata społeczna dla mieszkańców gm. Czerwińsk i Naruszewo. Tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w tym rejonie, działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas” i związana z nim aplikacja „Moja Komenda”. Na pytania mieszkańców odpowiadali policjanci i przedstawiciele władz samorządowych.

Wczoraj o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, skierowana do mieszkańców gminy Czerwińsk nad Wisłą i Naruszewo.  W spotkaniu z mieszkańcami udział wziął  Komendant Powiatowy Policji w Płońsku  - insp. Jarosław Brzozowski, Naczelnicy Wydziałów Prewencji  i Ruchu Drogowego płońskiej komendy, policjanci z miejscowego posterunku policji oraz wójt gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat.

Komendant insp. Jarosław Brzozowski przedstawił dane statystyczne dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu płońskiego i terenu działania PP w Czerwińsku w latach 2017-2019. Prewentowane dane obejmowały zakres zarówno zdarzeń  zaistniałych w ruchu drogowym jak i odnotowanych w tych latach przestępstw. Omówione zostały też  cele i zadania oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji "Moja Komenda".

W czasie rozmowy uczestnicy mogli zgłaszać własne wnioski i uwagi dot. bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania. Jednym z wniosków były częstsze kontrole na drodze krajowej nr 62 i kaskadowy pomiar prędkości na odcinku przebiegającym przez teren gm. Czerwińsk.  Policjanci zachęcali do bieżącej współpracy i zgłaszania nurtujących mieszkańców problemów. 

 

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony