Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Słotwinie i Nowym Mieście-Folwark

Data publikacji 20.03.2019

Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych. Do szpitala trafił pasażer osobówki i pieszy. Policja apeluje o ostrożność.

Wczoraj rano w miejscowości Słotwin (gm. Załuski)  na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą gminną zderzyły sie dwie osobówki. Ze wstępnych  ustaleń wynika, że 37 letni kierowca seicento, mieszkaniec gm. Załuski   wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Jego pojazd zderzył się z jadącym w kierunku Warszawy mercedesem, którym kierował 43-latek z gm. Naruszewo. Obydwa pojazdy "wypadły" z drogi i zatrzymały się na polu. Do szpitala, z obrażeniami ciała,  został przewieziony 51-letni  pasażer z mercedesa.

Do kolejnego zdarzenia, potrącenia pieszego, doszło wieczorem w miejscowości Nowe Miasto-Folwark. Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, 36 latek ( z gm. Nowe Miasto) kierujący osobowym volkswagenem jechał w kierunku na Nowe Miasto. Oślepiony światłami pojazdów jadących w przeciwnym kierunku w ostatnim momencie zauważył pieszego znajdującego się po prawej stronie drogi, nie posiadającego  na ubraniu elementów odblaskowych. Pomimo próby ominięcia mężczyzny, uderzył go prawym lusterkiem auta. Pieszy, 72-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto,  ze złamanym nadgarstkiem został przewieziony do szpitala.

Po raz kolejny apelujemy o większą ostrożność zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy o tym, ze nie jesteśmy sami na drodze. Bądźmy ostrożni, rozważni i dbajmy o własne bezpieczeństwo.

 

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony