Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję

Data publikacji 18.03.2019

Pomimo wielu przestróg i apeli policji oraz zaostrzonych kar, nadal zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla siebie samych ale również innych użytkowników dróg. Konsekwencją ich nieodpowiedzialności może być tragiczny w skutkach wypadek drogowy. W weekend policjanci zatrzymali kolejnych dwóch pijanych kierowców.

W przeciągu ostatnich dwóch dni w ręce płońskich policjantów trafiło kolejnych dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich, 27-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, został zatrzymany  przez patrol "drogówki" w sobotę wieczorem w miejscowości Kołoząb. Styl jazdy kierującego wskazywał na to, że może być nietrzeźwy, a do tego jechał w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością. W czasie kontroli drogowej mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom do tego, że nie posiada prawa jazdy. Był pijany. Miał w organizmie ponad 2,27 promila alkoholu. Auto, którym kierował zostało zholowane na strzeżony parking.

Minionej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu interweniowali w Starym Gralewie, gdzie osobowa skoda uderzyła w drzewo. Osobówkę, znajdującą się w przydrożnym rowie z dwoma osobami w środku, zauważył przejeżdżający tamtędy obywatel i od razu powiadomił służby ratunkowe. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce za kierownicą auta nadal siedział 40-latek z gm Raciąż, a na miejscu pasażera 31-letni płocczanin. Obaj mężczyźni byli pijani, mieli problem z wyjściem z samochodu i zachowaniem równowagi. Badanie na trzeźwość wykazało u 40-latka blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie, natomiast u młodszego mężczyzny ponad 2,1 promila. Odmówili udzielenia im pomocy lekarskiej, gdyż twierdzili, że nic im się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli do policyjnego aresztu. Rozbite auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu.

Pijanym kierowcom grozi wysoka kara grzywny i nawet 2 lata więzienia.

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.


Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Powrót na górę strony