Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiace. Przypominamy, że prędkość dopuszczalna w terenie zabudowanym to 50 km/h

Data publikacji 13.03.2019

Wczoraj wieczorem kolejny kierowca "na własne życzenie" stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Był nim 36-latek, który w terenie jechał osobówką z prędkością 116km/h.

36-latek z gm. Świercze, który kierował osobową skodą, został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z płońskiej drogówki wczoraj wieczorem. Pędził on w Nowym Mieście ul. Ciechanowską z prędkością 116 km/h.  Tym samym dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył aż o 66km/h. Mundurowi ukarali go wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. 36-latek stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy wszystkim kierującym, że dopuszczalna w terenie zabudowany prędkość wynosi do 50 km/h, oczywiście w przypadkach, gdy znaki drogowe nie stanowią inaczej. Od godziny 23.00 do 5.00  maksymalna prędkość z jaką można poruszać się w terenie zabudowanym to 60 km/h.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Odbiera je bezpośrednio policjant kontrolujący na drodze. Jeśli kierowca nadal zdecyduje się na jazdę bez prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy będzie przedłużony do 6 miesięcy, a w przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Kierowca, który będzie miał cofnięte uprawnienia musi ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

Powrót na górę strony