Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ULICE POD BACZNYM OKIEM

Data publikacji 29.11.2018

W dniu 27 listopada tego roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku w ramach współpracy, zostało podpisane porozumienie pomiędzy Burmistrzem Miasta Płońsk Andrzejem Pietrasikiem i Komendantem Powiatowym Policji w Płońsku insp. Jarosławem Brzozowskim.

Porozumienie dotyczyło wykorzystania monitoringu miejskiego. Na co dzień, monitoring obsługiwany jest przez strażników miejskich. Od dwóch dni także Policja ma możliwość całodobowego podglądu tego, co się dzieje na terenie miasta Płońsk. Dwa monitory zostały zamontowane na stanowisku kierowania, gdzie dyżurny ma podgląd przez całą dobę  na ulice naszego miasta. Należy nadmienić, że już wcześniej policjanci korzystali z nagrań z tego monitoringu, które były wykorzystywane jako materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach. Szczególnie przydatne były nagrania, gdy dotyczyło to zdarzeń drogowych – kolizji oraz zachowań chuligańskich. Bardzo często sprawcy nie przyznawali się do popełnienia takich czynów lub też przedstawiali inne – swoje wersje zdarzeń. Po odtworzeniu nagrań nie mieli już żadnych złudzeń  co do swojej winy.

         Trzeba przyznać, że jakość nagrań z kamer zainstalowanych na terenie miasta jest bardzo dobrej jakości. Dzięki zainstalowanym kamerom mieszkańcy miasta mogą czuć się bezpieczniej, a dla Policji jest to kolejne, bardzo skuteczne narzędzie do walki z przestępcami i chuliganami.

         Mamy nadzieję, że oprócz tych 33 kamer w niedługim czasie będzie montowanych jeszcze więcej.

 

 

KPP w Płońsku

podinsp. Grzegorz Osiński

(foto: UM w Płońsku)

           

Powrót na górę strony