Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNI ROZBÓJNICY POD KLUCZEM

Data publikacji 26.11.2018

20 listopada w godzinach popołudniowych zgłosił się do KPP w Płońsku 26 letni ob. Ukrainy i poinformował, że w nocy z 18/19 listopada 2018 roku w Płońsku na ul. Pułtuskiej doszło do rozboju na jego osobie. Cudzoziemiec opowiedział policjantom, że był popychany i bity w głowę przez trzech nieznanych mu sprawców. Po tym jak doprowadzili go do stanu bezbronności zabrali mu plecak. W plecaku były m.in. pieniądze, telefon komórkowy, paszport. Pokrzywdzony oszacował sumę strat na ponad 2500 złotych.

Kryminalni po przyjęciu zawiadomienia od razu podjęli czynności, które doprowadziły do ustalenia sprawców. Już następnego dnia dwóch z nich zostało zatrzymanych. Jak się okazało, byli to 24 i 36 letni mieszkańcy Płońska, którym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa rozboju.

         W dniu 23 listopada Sąd Rejonowy w Płońsku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Płońsku wobec sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Najbliższe święta sprawcy spędzą za kratkami, którym grozi kara do 12 lat więzienia.

 

KPP w Płońsku

podinsp. Grzegorz Osiński       

Powrót na górę strony