Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju na 45-latku w rękach policji. Zostali już tymczasowo aresztowani

Data publikacji 23.11.2018

Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom płońskich kryminalnych dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli na 45-latka zostało zatrzymanych. 22 i 24-latkowi grozi nawet 12 lat wiezienia. Decyzja sądu już trafili za kratki na najbliższe 3 miesiące.

W miniony wtorek rano w lesie w Skarżynie napadnięty został 45-letni mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że dwaj sprawcy przewrócili go, kopali i grozili mu, a następnie zabrali telefon komórkowy i pieniądze. Wcześniej razem spożywali alkohol. Pokrzywdzonemu na szczęście udało się uciec na pobliską posesję i zawiadomić Policję.

Płońscy kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą szybko ustalili tożsamość sprawców napadu. Ustalili również, że mogą się oni poruszać białym, osobowym fiatem.
Funkcjonariusze pojazd ten zauważyli  w Płońsku na ul. Północnej. Poruszało się nim dwóch płońszczan:  22 i 24 latek. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów.
W trakcie przeszukania auta kryminalni znaleźli telefon skradziony pokrzywdzonemu i szklaną fifkę z zawartością suszu roślinnego. Podczas badania na trzeźwość obu zatrzymanych okazało się, że są pod wpływem alkoholu, przy czym kierowca (24-latek) miał w organizmie ponad 0,5 promila. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju i udzielania środków odurzających. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności. Kierowcy natomiast przedstawiono również zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Wobec obu mężczyzn, decyzją sądu na wniosek prokuratora, zastosowany został tymczasowy, 3 miesięczny areszt.

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony