Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawce kradzieży rozbójniczej. Grozi mu do 10 lat więzienia

Data publikacji 16.11.2018

Policjanci z Płońska ustalili tożsamość i „namierzyli” 21-latka, który w jednym z supermarketów na terenie Płońska dokonał kradzieży i zaatakował pracownika ochrony. Młody mężczyzna skusił się na butelkę alkoholu i paczkę mięsa. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Na początku listopada w jednym z płońskich supermarketów doszło do kradzieży. Zauważył ją ochroniarz pracujący w sklepie i ujął złodzieja. W czasie wzywania na miejsce Policji, młody mężczyzna, który ukradł butelkę wódki i oraz paczkę wyroby mięsne nagle, z zaskoczenia zaatakował pracownika ochrony, a następnie uciekł. Uciekając zabrał ze sobą skradzione wcześniej rzeczy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce w czasie przeglądania monitoringu sklepu, przy pomocy pracowników, szybko ustalili tożsamość sprawcy. Był to doskonale im znany 21-latek z Płońska, który był już notowany za kradzieże oraz inne czyny.

Okazało się, że młody mężczyzna zmienia miejsce swojego pobytu i przez chwilę pozostał nieuchwytny dla organów ścigania. Jednak płońscy policjanci po raz kolejny wykazali się skutecznością i namierzyli 21-latka. Młody mężczyzna kilka dni temu został zatrzymany na terenie Raciąża i przewieziony do policyjnego aresztu.

Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zastosowany już został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

Powrót na górę strony