Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "Andrzejkowego" weekendu

Data publikacji 28.11.2016

Od soboty na drogach pow. płońskiego trwa akcja „Andrzejki 2016”, która głównie skierowana jest przeciwko nietrzeźwym kierującym. Większa niż na co dzień liczba policjantów dba o nasze bezpieczeństwo. W weekend policjanci wyeliminowali z ruchu 7 nietrzeźwych kierowców i przeprowadzili prawie 1400 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

W miniony weekend na drogi powiatu płońskiego wyjechała większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego wspomagani przez policjantów prewencji oraz SPPP w Płocku prowadzili zmasowane kontrole kierujących, które miały  na celu przede wszystkim jedno – wyeliminować z dróg tych, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Weekendowe działania miały szczególną formę gdyż to właśnie w sobotę najwięcej osób świętowało popularne imieniny Andrzeja. Niedzielny poranek i przedpołudnie były kolejnym etap działań policjantów skierowanych na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy nieodpowiedzialnie zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie w jakim jest to zabronione.  W weekend, podczas działań policjanci przeprowadzili blisko 1400 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami, wyeliminowali z ruchu 7 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 6 dokumentów prawa jazdy.

Niechlubnym rekordzistą wśród kierujących "na podwójnym gazie" jest zatrzymany przez funkcjonariuszy, w sobotę popołudniu, 23-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierował osobowym oplem i w miejscowości Niedarzyn uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna nie  posiada uprawnień do kierowania pojazdami i ma już na swoim koncie wcześniejszy zakaz kierowania pojazdami.


Tego samego dnia, wieczorem (ok. 20:30) w Sochocinie policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którym kierował 26-latek z gm. Płońsk. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało 1,8 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.


Niespełna godzinę później we Wróblewie na krajowej 50-ce policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę, tym razem 62-letniego mieszkańca Płońska, który kierując osobowym nissanem miał prawie  1 promil alkoholu w organizmie. Taki sam "wynik" miał 32-latek z gm. Raciąż, który "wpadł" w ręce funkcjonariuszy tuż przed północą. Osobowe bmw, którym kierował mężczyzna policjanci zatrzymali do kontroli w Przyborowicach.


Policyjna akcja "Andrzejki 2016" potrwa aż do środy włącznie. Policjanci drogówki nie tylko sprawdzają stan trzeźwości tych, którzy wsiedli "za kółko", ale bacznie przyglądają się przestrzeganiu przez nich przepisów. Kontrolują prędkość z jaką poruszają się samochody oraz ich stan techniczny, zwłaszcza prawidłowość oświetlenia.

Apelujemy do wszystkich, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu, że zachowanie takie może skończyć się tragicznie nie tylko dla nich lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego.Pijani kierujący są sprawcami bardzo dużej ilości najtragiczniejszych wypadków, w których wiele osób traci życie. Każdy kto pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę odpowiada również przed sądem i grozi za to kara pozbawienia wolności.

kwp.radom.pl/K.Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony