Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy alkometr dla policjantów od miasta i gminy Raciąż

Data publikacji 14.11.2016

Płońscy policjanci zyskali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości, które zdecydowanie ułatwi pracę funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Raciążu. Uroczystego przekazania urządzenia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku dokonali Burmistrz Miasta Raciąż i Wójt Gminy Raciąż.

W czwartek 10 listopada w czasie uroczystości w UM w Raciążu burmistrz Miasta Raciąż Mariusz Godlewski wraz z wójtem Gminy Raciąż Ryszardem Giszczak przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku mł. insp. Jarosława Brzozowskiego nowy ALKOMETR A2.0.  Urządzenie to, zakupione zostało dzięki przekazaniu środków pieniężnych z budżetu miasta i gminy.  Pozwoli ono usprawnić pracę policjantów z miejscowego Komisariatu Policji, szczególnie w czasie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności służbowych  z nietrzeźwymi kierującymi.  

Alkometr A2.0/04 przeznaczony jest do automatycznego pomiaru stężenia par alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyrząd jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym. Może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w samochodach.

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony