Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie listopadowego, długiego weekendu

Data publikacji 14.11.2016

Od czwartku 10 listopada policjanci ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu działania prewencyjno-kontrolne "Listopadowy weekend". W tym czasie funkcjonariusze ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących, obsłużyli 7 kolizji drogowych i wykonywali czynności na miejscu 1 wypadku. 1 osoba została ranna.

W czasie długiego weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Pirat STOP” i „STOP-Trzeźwość”. Od czwartku wylegitymowali w sumie 182 osób i przeprowadzili 155 kontroli pojazdów. W związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym policjanci nałożyli 146 mandatów karnych (77 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości). 12 osób zostało pouczonych, a w 3 przypadkach w związku z popełnionymi wykroczeniami skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie. Mundurowi zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

Podczas listopadowego weekendu funkcjonariusze prowadzili również wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców.  Wykonali w sumie 492 takie badania. Ujawnili 4 nietrzeźwych kierowców.  Niestety w weekend nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Doszło do 7 kolizji i 1 wypadku, którego sprawcą jest właśnie nietrzeźwy kierowca.

Zdarzenie to miało miejsce w sobotę około godz. 11:30 w miejscowości Skrzynki (droga relacji Skrzynki-Cholewy).  Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący oplem 44-latek z gm. Naruszewo na prostym odcinku drogi zjechał na jej lewą stronę i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem, którym kierował 55-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca fiata został ranny. 44-latek z opla nie udzielając pomocy poszkodowanemu oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez płońskich funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że ma około 2,5 promila. Została mu równie pobrana krew do badań. Kierowca fiata był trzeźwy. Karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że nie doznał poważniejszych obrażeń, jednak pozostał w szpitalu na obserwacji.

Płońscy policjanci apelują do kierowców o rozsądek, kulturę i trzeźwość za kierownicą. Przypominamy, że nawet niewielkie dawki alkoholu negatywnie wpływają na sprawność kierowania pojazdem, koncentracje, szybkość reakcji i ostrość widzenia.

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony