Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykład policjantów dla słuchaczy z Uniwersytetu III Wieku

Data publikacji 09.11.2016

W sobotę 5 listopada br. w sali wielofunkcyjnej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku przedstawiciele policji spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Tematem pierwszego wykładu przeprowadzonego przez funkcjonariuszy było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

Spotkanie, które odbyło się w miniona sobotę w MCK w Płońsku rozpoczęło cykl wykładów poświęconych bezpieczeństwu osób starszych. Wszystkich zebranych uczestników Uniwersytetu III Wieku przywitał Komendant Powiatowy Policji w Płońsku mł. insp. Jarosław Brzozowski.

Tematem przewodnim pierwszego wykładu policjantów dla osób starszych, było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. St. asp. Katarzyna Orłowska z Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej Komendy omówiła zagrożenia z jakimi mogą się spotkać seniorzy, będąc uczestnikami ruchu drogowego.  Przypominała zebranym o ważnej roli elementów odblaskowych noszonych przez pieszych na odzieży. Wyjaśniała również osobom starszym na co powinni zwracać uwagę, gdy poruszają się po drogach jako piesi, a na co, gdy kierują pojazdem. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu i zapoznali się  z prezentacja multimedialną. Otrzymali również z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku  odblaskowe opaski.

 Tego typu spotkania płońskich funkcjonariuszy z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku będą się odbywały regularnie. Kolejny wykład już 19 listopada br., a jego tematem będą oszustwa na tzw. „wnuczka”.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

zdjęcia:MCK w Płońsku

Powrót na górę strony