Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym, zaledwie 4 miesiące po uzyskaniu uprawnień do kierowania

Data publikacji 07.11.2016

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. 19-latek z pow. pułtuskiego przekroczył dopuszczalna prędkość o 65 km/h. Uprawnienia do kierowania pojazdami posiadał zaledwie od 4 miesięcy.

W sobotę (05.11.2016r.) popołudniu policjanci płońskiej drogówki pełniący służbę na terenie Nowego Miasta zauważyli szybko jadącego peugeota. Pomiar prędkości pojazdu wskazał  115 km/h, przy obowiązujących w terenie zabudowanym 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gm. Świercze pow. pułtuski. Policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych. Zatrzymali również tymczasowo jego prawo jazdy , które jak się okazało posiadał zaledwie od około 4 miesięcy.  


Od początku bieżącego roku na terenie pow. płońskiego funkcjonariusze zatrzymali już  112 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość dopuszczalna w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony