Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja "Znicz 2016"

Data publikacji 31.10.2016

Od piątku 28 października br. trwa w całej Polsce policyjna akcja "ZNICZ 2016". Na terenie powiatu płońskiego większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy dba o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i przebywających w okolicach cmentarzy.

Od piątku obserwujemy większy ruch na drogach naszego powiatu, szczególnie w okolicach cmentarzy. Wstępnie podsumowaliśmy minione trzy dni długiego weekendu. Od piątku do niedzieli włącznie policjanci ruchu drogowego wylegitymowali 166 osób, w tym 138 kierujących i 26 pieszych. Nałożyli w sumie 114 Mandatów na osoby popełniające wykroczenia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 356 kierujących. Ujawnili 1  kierowcę jadącego na "podwójnym gazie". Obsłużyli 11 kolizji. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i 3 dokumenty prawa jazdy.

W ostatnich dniach do najpoważniej wyglądających zdarzeń drogowych doszło  w miejscowości Sochocin i w okolicy miejscowości Kolonia Sochocin.
W sobotę wieczorem na skrzyżowaniu trasy nr 50 z ul. Płońską w Sochocinie zderzyły się dwie osobówki. Jadąca od strony Płońska volkswagenem 23-latka z gm. Naruszewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Ciechanowa mercedesowi. Mercedesem kierował 27-latek z gm. Mińsk Mazowiecki. W wyniku zderzenia pojazdów mercedes wypadł z jezdni i uderzył w barierki przydrożnej restauracji. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili oboje kierujących na trzeźwość. Zarówno kobieta jak i mężczyzna byli trzeźwi. Jednak w czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się , że 23-latka  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto, którym kierowała nie posiada aktualnego badania technicznego od ponad dwóch lat! i  nie posiada ubezpieczenia OC. Funkcjonariusze nałożyli na kierującą mandaty karne. Ponadto pojazd, którym kierowała kobieta został zholowany na strzeżony parking. Stosowna dokumentacja trafi również do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, co dla kierującej może się wiązać z wysoka karą pieniężną. 

Natomiast wczoraj popołudniu na krajowej 50-ce pomiędzy miejscowościami Biele i Kolonia Sochocin dachowało osobowe daewoo, które później uderzyło w inny pojazd. Jak wynika ze wstępnych ustaleń daewoo, którym kierował 36-letni mieszkaniec pow. kolneńskiego jechało od strony Płońska. Autem razem z nim podróżowały 3 osoby, w tym 2 dzieci w wieku 2 i 5 lat. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze, gdzie auto dachowało.  Następnie pojazd ten  uderzył w stojącego na drodze, wyjeżdżającego z posesji fiata. Fiatem kierował 25-latek z gm. Płońsk. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby, pasażerowie obu aut, trafiły do szpitali w Ciechanowie i Płońsku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Kierowca fiata był trzeźwy, natomiast badanie 36-latka wskazało około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano od niego również krew do badań.


Ponawiamy apel o rozważne i zgodne z przepisami poruszanie się po drogach!

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony