Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch poszukiwanych listami gończymi wpadło w ręce policyjnych "poszukiwaczy"

Data publikacji 24.10.2016

Wczoraj w niespełna dwie godziny policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób płońskiej Komendy zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Obaj poszukiwani, ukrywając się przed organami ścigania, często zmieniali miejsce swojego pobytu. Trafili już do aresztu.

Wczoraj wieczorem policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że w małej miejscowości na terenie gm. Nasielsk ukrywa się poszukiwany przez nich 33-latek, mieszkaniec gm. Raciąż. Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Pułtusku wystawił list gończy. Mężczyzna miał prawomocny wyrok za kierowanie przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości. „Poszukiwacze” wcześniej kilkakrotnie sprawdzali miejsce jego zamieszkania i zameldowania.  Jak się okazało 33-latek ukrywał się na budowie na terenie gm. Nasielsk, gdzie w ciągu dnia pracował w ekipie budowlanej. Tam też został zatrzymany przez stróżów prawa.  Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy.  Jak się okazało mężczyzna na przestrzeni ostatnich lat był parę razy karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Niespełna 2 godziny później płoński dzielnicowy ustalił, że w Baboszewie ukrywa się inny poszukiwany listem gończym (wystawionym przez SR w Płońsku), tym razem 30-latek z Płońska.  Mężczyzna miał „na swoim koncie” rozboje, wymuszenia rozbójnicze i pobicie. Często zmieniał miejsce swojego pobytu. Poszukiwany był od kilku miesięcy. Po otrzymaniu informacji policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań szybko pojechali we wskazane miejsce. 30-latek nie krył swojego zaskoczenia widząc funkcjonariuszy. Akurat uczestniczył w imprezie zakrapianej alkoholem. Został zatrzymany. Decyzją sądu prawie 5 lat spędzi w areszcie. 

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony