Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans minionego weekendu. 4 zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt.

Data publikacji 24.10.2016

Zmienna aura sprawia, że warunki na drogach są bardziej zdradliwe i mogą być niebezpieczne. Do tego coraz częściej kierowcy na drogach napotykają na dzikie zwierzęta. Nie zawsze udaje się w porę zahamować i zapanować nad pojazdem. Dochodzi wtedy do kolizji...

Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. W miniony weekend na drogach powiatu płońskiego policjanci płońskiej drogówki przeprowadzili 89 kontroli drogowych. Nałożyli 41 mandatów na kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość, a 8 na tych, którzy niewłaściwie zachowali się wobec pieszych. Nie zabrakło również pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci nałożyli 5 mandatów na "niechronionych" i zastosowali 3 pouczenia. Funkcjonariusze przeprowadzili 317 sprawdzeń stanu trzeźwości kierujących. Ujawnili 1 nietrzeźwego kierowcę. Był nim 35-letni mieszkaniec gm. Raciąż, który mając około 2 promile alkoholu w organizmie jechał osobowym daewoo przez miejscowość Stare Gralewo .

W miniony weekend doszło do 7 kolizji. Aż 4 z nich spowodowane były wtargnięciem na jezdnię dzikiego zwierzęcia.

W sobotę (22.10.2016r.) rano w Ciemniewie na krajowej 50-tce jadący w kierunku Ciechanowa seat uderzył w sarnę, która przebiegała przez drogę. Autem kierował 19-letni mieszkaniec pow. płockiego. Jadący  za seatem lexus uderzył w jego tył. Kierujący nim 27-latek z Warszawy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i nie zdążył wyhamować. Na szczęście poza uszkodzeniami pojazdów nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.Funkcjonariusze, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia nałożyli na kierowcę lexusa mandat karny.

Tego samego dnia, wieczorem w Woli na drodze nr 62 przed jadącego w kierunku Wyszogrodu dafa z naczepą wyszedł łoś. Ciężarówką kierował 47-letni obywatel Białorusi. Kierowca nie zdążył wyhamować i pojazd uderzył w zwierzę.

Wczoraj na drogach powiatu płońskiego doszło do kolejnych dwóch zdarzeń drogowych ze zwierzętami. W obu przypadkach osobowe auta, ople, uderzyły w przebiegające przez drogę sarny. Pierwsze zdarzenia miało miejsce rano w Pluskocinie. Oplem kierował 57-latek z Płońska. Do drugiego doszło wieczorem na wyjeździe z Płońska w kierunku Baboszewa. W tym przypadku kierowcą opla był 42-latek z gm. Baboszewo.

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony