Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa konopi ukryta za szafą

Data publikacji 14.10.2016

Kryminalni z płońska zatrzymali 28-latka zajmującego się uprawą konopi indyjskich. W pomieszczeniu gospodarczym, do którego wchodzi się przez szafę mężczyzna przygotował sobie profesjonalną uprawę. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu płońscy kryminalni ustalili, że 28-latek z gm. Płońsk może posiadać  środki odurzające i prawdopodobnie zajmuje się uprawą konopi indyjskich. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, gdy pojechali na przeszukanie do miejsca zamieszkania mężczyzny. Dokładnie sprawdzili teren posesji, budynki gospodarcze i mieszkalne. Gdy otworzyli szafę w jednym z budynków, okazało się, że przechodzi się przez nią do innego pomieszczenia. Tam oczom funkcjonariuszy ukazało się profesjonalnie przygotowane stanowisko do uprawy konopi indyjskich. Pod lampami stały trzy doniczki z krzewami konopi. Rośliny były w  fazie wzrostu.

Policjanci znaleźli również około 1,5 grama już wytworzonego suszu i ulotki informacyjne dotyczące uprawy. Prawdopodobnie mężczyzna przygotował się do jej powiększenia.

28-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. Dobrowolnie poddał się karze. Przepisy prawa obowiązujące w tym zakresie, za czyny popełnione przez 28-latka, przewidują karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony