Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Tydzień bezpieczeństwa pieszych" i NURD

Data publikacji 14.10.2016

W dniach 17-21 października 2016 r. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku będzie prowadził działania prewencyjno-kontrolne „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Dodatkowo w dniu 18 października przeprowadzone zostaną działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W tym czasie policjanci szczególną uwagę będą zwracać na zachowania pieszych na drodze tj. nieprawidłowe poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, naruszenie obowiązku używania odblasków, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na zachowania kierujących wobec pieszych. Niedopuszczalne są zachowania kierujących takie jak wyprzedzanie i omijanie w rejonie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, jazda wzdłuż i zatrzymanie na chodniku. Na tego typu wykroczenia funkcjonariusze będą reagować z całą stanowczością.

Spostrzeżenia dotyczące uwag odnośnie oznakowania, oświetlenia a także rozwiązań inżynieryjnych, które mogą poprawić bezpieczeństwo pieszych można kierować na adres wrdinzynieria@mazowiecka.policja.gov.pl

Powrót na górę strony