Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyniki działań "Truck&Bus"

Data publikacji 13.10.2016

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci płońskiej drogówki prowadzili wzmożone działania pn. "Truck & Bus". Kontrolom drogowym poddawane były szczególnie busy, autobusy, pojazdy ciężarowe oraz inne którymi świadczone są usługi przewozu ludzi.

Policjanci szczególna uwagę zwracali na stan techniczny tych pojazdów, trzeźwość kierowców, ilość i sposób przewożenia pasażerów, a także czas pracy kierowców. Skontrolowanych zostało w sumie 68 pojazdów w tym 8 ciężarówek i 2 autobusy.  Funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości w sposobie przewożenia pasażerów i nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierujących. Nałożyli jednak 56 mandatów karnych w związku z popełnionymi przez kierowców wykroczeniami. 6 kierowców (5 ciężarówek i 1 autobusu) otrzymało mandaty za nadmierną prędkość.

Celem tego typu działań prowadzonych przez Policję jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w transporcie drogowym świadczącym usługi w zakresie przewozu osób i rzeczy.Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony