Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje z profilaktyką

Data publikacji 08.08.2017

Wakacje przekroczyły półmetek, dzieci i młodzież szkolna jeszcze przez blisko miesiąc mogą odpoczywać od nauki, jednak policjanci nie zapominają o wypoczywających i prowadzą różnego rodzaju działania, aby ten wypoczynek był bezpieczny. Przedstawiciele płockiej policji podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą opowiadają o tym, czym na co dzień się zajmują.

Czas wakacji, to wspaniały czas letniego wypoczynku. Wiele osób zarówno dorosłych jak i dzieci spędza tan czas na wypoczynku nad wodą, w górach lub w innych ciekawych miejscach. Część osób spędza wakacje w swoim miejscu zamieszkania, korzystając z przygotowanych letnich atrakcji.

Funkcjonariusze Policji podczas wakacji prowadzą różnego rodzaju działania, aby wypoczynek był bezpieczny. Płoccy policjanci wspólnie z Państwową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną oraz z Państwową Strażą Pożarną prowadzą kontrole miejsc wypoczynku zorganizowanego oraz kąpielisk w Płocku i powiecie płockim. Kontrole prowadzone są również w sklepach, oferujących do sprzedaży wyroby alkoholowe. Wspólnie z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych policjanci sprawdzają czy w punktach sprzedaży alkoholu, nie jest on sprzedawany nieletnim. Podczas spotkań w sklepach właściciele i sprzedawcy informowani są o zakazie sprzedaży alkoholu nieletnim oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z naruszenia tego zakazu.

Przedstawiciele Policji spotykają się z dziećmi i młodzieżą w klubach osiedlowych oraz innych miejscach, gdzie młodzi ludzie spędzają wakacyjny czas. W czasie tych spotkań prowadzone są rozmowy na temat bezpiecznego wypoczynku, zwłaszcza wypoczynku nad wodą.

Policjanci uczestniczyli również w Nocy Detektywów, zorganizowanej przez Książnicę Płocką. W czasie spotkania z dziećmi, policyjny technik – zajmujący się na co dzień  ujawnianiem i zabezpieczaniem śladów na miejscu przestępstwa, opowiedział o swoim pasjonującym zajęciu. Uczestnicy spotkania mogli również na pamiątkę zrobić sobie własne odciski palców oraz przez chwilę poczuć się prawie jak technik policyjny, ubierając się w kombinezon ochronny, którego technicy używają aby nie nanieść swoich śladów na miejscu zdarzenia.

Komenda Miejska Policji w Płocku przy współpracy Urzędu Miasta Płocka jest również organizatorem konkursu plastycznego pt. „Słoneczne, bezpieczne wakacje”. Informacja o konkursie znajduje się na załączonym foto.   (K)

Powrót na górę strony