Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doceniona działalność Płockiej Grupy PaT

Data publikacji 07.10.2016

W minioną sobotę i niedzielę w Sokołowie Podlaskim odbył się Mazowiecki Przystanek PaT. W Przystanku uczestniczyła również młodzież działająca w Płockiej Grupie PaT. Dla młodych ludzi z Płocka był to wyjątkowy Przystanek, gdyż dotychczasowy lider płockiej grupy został liderem na całe Mazowsze, to wielkie wyróżnienie dla Płockiej Grupy PaT.

Ogólnopolski program profilaktyczny PaT (Profilaktyka a TY), to program skierowany do młodzieży, propagujący życie bez przemocy i uzależnień. PaT inspiruje i wspiera środowiska młodych do brania sprawy w swoje ręce poprzez profilaktykę rówieśniczą. Wystarczy włączyć zielone światło młodym, zdolnym i kreatywnym, których w Polsce nie brakuje. To oni są w programie PaT pedagogami, mentorami, instruktorami dramy i za nimi idą setki rówieśników. Piszą i robią własne spektakle, filmy, artykuły, happeningi, radio, nawet startują z internetową telewizją PaTtv, a to wszystko nasycone autentycznością, pozytywną energią i - co ważne - osobowym przykładem, że tak można, że to się świetnie udaje! Z takiego entuzjazmu i takiego myślenia narodziły się idee programu PaT. Filozofia na promowanie mody życia bez przemocy i uzależnień.

 

W Płocku od wielu lat działa Płocka Grupa PaT. Grupa działa bardzo aktywnie. Tradycją już się stało, że podczas wakacji Grupa uczestniczy w Ogólnopolskich Przystankach PaT. Młodzież z Grupy widoczna jest w przedsięwzięciach profilaktycznych, realizowanych przez płocką Policję – między innymi zagrali w filmie profilaktycznym „Śmieć”, który powstał w Płocku. Grupa również samodzielnie podejmuje przedsięwzięcia, które mają charakter profilaktyczny i są skierowane do młodzieży z Płocka. W ramach jej działalności powstały przedstawienia teatralne: „Welcome Home” i „Eden”. W przedstawieniach poruszane są trudne problemy codziennego życia młodzieży takie jak: uzależnienia, nieporozumienia z rodzicami, przypadkowa ciąża itp. Ważne jest to, że autorami i reżyserami tych przedstawień są członkowie Grupy, którzy używając młodzieżowego języka chcą przekazać treści profilaktyczne swoim rówieśnikom. Przedstawienia były prezentowane płockiej młodzieży, natomiast przedstawienie „Eden” zostało zaprezentowane również podczas odbywającego się w miniony weekend Mazowieckiego Przystanku PaT w Sokołowie Podlaskim.

 

Działalność Grupy zawsze była pozytywnie oceniana przez Impresariat Programu PaT z Komendy Głównej Policji, czego wyrazem były wizyty w Płocku insp. Grzegorza Jacha – twórcy Programu PaT oraz członków Ipresariatu.

 

 

Podczas ostatniego Przystanku PaT w Sokołowie Podlaskim, dotychczasowy Lider Płockiej Grupy PaT – Bartosz Olęcki, został Liderem Mazowieckim Programu PaT. Jest to duże wyróżnienie dla Płocka i wyraz uznania dla dotychczasowej działalności Płockiej Grupy PaT pod opieką jej byłego już Lidera.

 

Źródło: PaT KGP/ (K)  

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony