Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy nie trafią na płocki rynek

Data publikacji 24.06.2017

Płoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie ponad 3 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze towar miał trafić na jedno z płockich targowisk. Teraz zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, w wyniku własnych ustaleń zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w osobowym volkswagenie przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło na ulicy jednego z płockich osiedli.

Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna przewozi ponad 3 500 paczek papierosów oraz posiada przy sobie gotówkę w kwocie kilku tysiecy złotych i Euro. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, natomiast papierosy zostały zabezpieczone w komendzie Policji celem przekazania ich do Urzędu Celnego w Płocku. Gotówka, którą zatrzymany posiadał przy sobie również została zabezpieczona przez policjantów, z uwagi na podejrzenie, że pochodzi ona z przestępczego procederu.

W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń wynika, że papierosy miały trafić na jedno z płockich targowisk miejskich.

Szacunkowa wartość handlowa zabezpieczonych papierosów to blisko 50 tys. zł. Natomiast wartość uszczuplenia finansowego na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty niemal 80 tys. zł.

Posiadanie wyrobów akcyzowych w tak znacznej ilości jest przestępstwem skarbowym, określonym w kodeksie karnym skarbowym. Za to przestępstwo przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.71 MB)

Powrót na górę strony