Aktualności

Kwalifikacja Wojskowa okazją do rozmów o Policji

Data publikacji 12.05.2023

Kwalifikacja wojskowa stała się doskonałą okazją do spotkań młodych ludzi z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podczas rozmowy funkcjonariusze omówili proces rekrutacji i przedstawili wszelkie informacje na temat wymogów formalnych.

 W dniu 10 maja 2023 roku rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla młodych mężczyzn powiatu płockiego, będzie trwała do 10 czerwca.   Kwalifikacja wojskowa, przez wielu nazywana komisją wojskową, to badanie, w trakcie którego jest wydawana ocena przydatności młodych mężczyzn do służby wojskowej.

Do kwalifikacji wojskowej stawiają się m.in. mężczyźni urodzeni w 2004 roku  oraz mężczyźni urodzeni w latach 1999-2003, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Jest to dobra okazja do zaprezentowania oferty służby w Policji. Osoby,  które stawiły się na kwalifikację, miały możliwość spotkać się z funkcjonariuszami  i zapoznać z warunkami służby w policji. Zainteresowanym wstąpieniem do służby w Policji funkcjonariusze udzielili niezbędnych informacji oraz omówili proces rekrutacji.

 

podkom. Dariusz Mroczkowski

Powrót na górę strony