Aktualności

Przedszkolaki w odwiedzinach u Płockich Policjantów

Data publikacji 12.05.2023

Wczoraj (11.05) dzieci z przedszkola nr 25 w Płocku odwiedziły Komendę Miejską Policji w Płocku. Dzielnicowi opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba. Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta, zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, przymierzyć kamizelkę kuloodporną,

Dzieci ze szkół i przedszkoli bardzo często odwiedzają płocką jednostkę. Podczas takich spotkań, policjanci opowiadają o swojej codziennej służbie, oprowadzają małych gości po komendzie, pokazują najmłodszym sprzęt, wykorzystywany przez funkcjonariuszy, radiowozy, motocykle. Bardzo często w takich spotkaniach uczestniczy przewodnik psa służbowego, który organizuje pokaz tresury policyjnego czworonoga.

Nie inaczej było wczoraj. Przedszkolaki miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjanta, mogły obejrzeć i przymierzyć sprzęt, wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Najwięcej emocji wzbudziła wśród zwiedzających możliwość obejrzenia pomieszczenia, gdzie na co dzień służbę pełnią technicy kryminalistyczni. Kolejną dużą atrakcją dla maluchów było zwiedzanie tych miejsc w komendzie, które na co dzień nie są dostępne dla każdego, takich jak strzelnica, sala odpraw. Na koniec każdy miał okazję usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Po  odwiedzinach większość dzieci deklarowała chęć zastania policjantem.

 

podkom. Dariusz Mroczkowski

Powrót na górę strony