Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płocki finał akcji „Rowerowy maj”

Data publikacji 20.06.2017

Zakończyła się płocka edycja akcji „Rowerowy Maj”, w której uczestniczyły trzy płockie podstawówki. Uczestnicy odebrali nagrody oraz puchar ufundowany przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Płock w tym roku dołączył do akcji „Rowerowy Maj”, której inicjatorem jest Gdańsk. W naszym mieście organizatorami akcji był Urząd Miasta Płocka, we współpracy m.in. z Komendą Miejską Policji w Płocku.  W akcji wzięły udział 3 szkoły podstawowe tj. SP 11, SP 12 i SP 15.

Celem akcji było propagowanie aktywnego stylu życia poprzez korzystanie przez uczniów z rowerów, hulajnóg czy też rolek w drodze do szkoły. Jednak ważne jest również, aby korzystać z tych „środków transportu” w sposób zgodny z przepisami, dlatego policjanci zwracali w czasie akcji uwagę na wyposażenie rowerów oraz na przestrzeganie zasad jazdy na rowerze.

Podczas uroczystego podsumowania akcji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku wręczył ufundowany przez siebie puchar dla szkoły, której uczniowie najlepiej dbali o prawidłowe wyposażenie swoich rowerów i zgodnie z przepisami ruchu drogowego korzystali z tych rowerów. Szkołą uhonorowaną pucharem była Szkoła Podstawowa nr 11.

Szansę na puchar mają również inne płockie szkoły, ponieważ jest to puchar przechodni i w przyszłorocznej edycji akcji może go zdobyć każda szkoła, która weźmie udział w przedsięwzięciu, pod warunkiem, że uczniowie z tej szkoły spełnią oczekiwania związane z bezpiecznym korzystaniem z roweru.

Życzymy powodzenia.  (K)

Powrót na górę strony