Aktualności

Pirat drogowy zatrzymany w centrum miasta

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w płockiej komendy zatrzymali 22-latka, który jadąc bmw głównymi ulicami miasta, przekroczył dopuszczalna prędkość o 81 km/h

23 marca br. przed północą policjanci płockiej drogówki zatrzymali kierującego bmw, który Aleją Jachowicza jechał z prędkością 131 km/h.  Po zatrzymaniu pojazdu przez mundurowych, okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 22-letni mieszkaniec płocka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 2,5 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policjanci przypominają, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, gdyż niedostosowanie się do tych ograniczeń generuje najwięcej groźnych w skutkach wypadków drogowych.

 

opr.szierż.szt.Monika Jakubowska

Powrót na górę strony