Aktualności

Podsumowanie działań „NURD ‘’na terenie powiatu płockiego.

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole podczas ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" .

 

22 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się aby przepuścić pieszego oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Funkcjonariusze sprawdzali również czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

 

Należy pamiętać, że pieszego w trakcie zderzenia z pojazdem nic nie chroni. Kierowca może liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa itp.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

 

opr.sierż.szt.Monika Jakubowska

Powrót na górę strony