Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka z płockimi policjantami

Data publikacji 05.06.2017

Płoccy policjanci uczestniczyli w cyklu spotkań z dziećmi w ramach Dnia Dziecka. Funkcjonariusze przygotowali atrakcje dla dzieci uczestniczących w festynach zorganizowanych z okazji ich święta. Przy doskonałej zabawie dzieci mogły dodatkowo przypomnieć sobie o zasadach bezpieczeństwa.

Dzień Dziecka, to coroczne święto wszystkich dzieci. Z tej okazji na terenie Płocka organizowane były festyny, gdzie zapraszani byli również płoccy policjanci. Funkcjonariusze przygotowują na tę okazję różne atrakcje, aby dzieci przede wszystkim dobrze się bawiły.

Podczas spotkań największą atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz policyjnych motocykli. Rodzice chętnie robili swoim pociechom zdjęcia za kierownicą srebrnych radiowozów i na policyjnych motocyklach.

Inne atrakcje przygotowane przez policjantów to m.in.: duża gra planszowa o tematyce bezpieczeństwa. Pionami w tej grze są sami uczestnicy, którzy po wyrzuceniu dużą kostką odpowiedniej ilości „oczek”, muszą odpowiedzieć na pytanie dotyczące zasad bezpieczeństwa i dopiero poprawna odpowiedź uprawnia do przejścia dalej.  Chętni mogli również zrobić sobie na pamiątkę swoje własne, niepowtarzalne odciski palców.

Spotkania  dzieci z policjantami to nie tylko wspaniała zabawa, ale także okazja do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa i bliższego zapoznania się ze służbą w Policji. (K)

Powrót na górę strony