Aktualności

ROADPOL Safety Days - działania płockich policjantów

Data publikacji 21.09.2022

Dziś, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, na terenie garnizonu mazowieckiego prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W akcję włączyli się też płoccy policjanci.

Jak co roku w działania ROAD SAFETY DAYS włączają się również policjanci z Płocka. Dziś, w ramach działań prewencyno - profilaktycznych w tym obszarze policjanci z płockiej drogówki prowadzili pomiary prędkości na drogach miasta i powiatu. Zwracali uwagę na agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców, w tym niebezpieczne manewry oraz negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze w ramach akcji ROAD SAFETY DAYS oraz Bezpiecznej Drogi do Szkoły, spotkali się również z uczniami szkół podstawowych w Płocku praz w Blichowie. Działania te mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodego pokolenia przyszłych kierowców. W trakcie spotkań policjanci przekazali najważniejsze informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili najczęstsze przyczyny wypadków drogowych oraz uświadamiali, jaka odpowiedzialność spoczywa na każdym uczestniku ruchu drogowego. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów i przypominali o noszeniu elementów odblaskowych, szczególnie porą wieczorową i nocną.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony