Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Gimbus”

Data publikacji 24.05.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku cyklicznie prowadzą działania „Gimbus”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów dojeżdżających do szkół, poprzez kontrole stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci. W ramach kontroli policjanci ujawniają pojazdy niesprawne, które nie powinny przewozić dzieci.

Głównym celem prowadzonych działań, jest eliminowanie z ruchu Gimbusów, które ze względu na stan techniczny stanowią zagrożenie nie tylko dla pasażerów ale i dla innych użytkowników drogi.

W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017, płoccy policjanci przeprowadzili już łącznie 61 kontroli Gimbusów. Kontrole były prowadzone na terenie powiatu płockiego. W wyniku przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze w siedmiu przypadkach byli zmuszeni do zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów,  ze względu na ich stan techniczny.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole. Ostatnie działania „Gimbus” były prowadzone wczoraj. W wyniku wczorajszych działań funkcjonariusze nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. (K)  

Powrót na górę strony