Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy ciężkiego pobicia zostali aresztowani

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy miejskiej Policji w Płocku ustalili dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili dziewiętnastolatka. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które zagrażały jego życiu. Sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2017 roku na ul. Krótkiej w Płocku. Młody mężczyzna, mieszkający w Pasłęku został znaleziony pobity na ulicy. Po przetransportowaniu go do szpitala okazało się, że ma on poważne obrażenia wewnętrzne, które bezpośrednio zagrażają jego życiu. Konieczny był jego transport do szpitala w Warszawie, gdzie był operowany. Jego obecny stan nie zagraża życiu.

Policjanci, którzy prowadzili tę sprawę, w toku działań operacyjnych ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z pobiciem. Mężczyźni zostali zatrzymani, było to dwóch braci – mieszkańców Płocka, w wieku 17 i 20 lat. Podczas przesłuchania usłyszeli zarzut ciężkiego pobicia. Obydwaj przyznali się do pobicia, nie potrafili jednak określić powodu, dla którego to zrobili. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Za pobicie, w wyniku którego następuje ciężki uszczerbek na zdrowiu, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony