Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 05.04.2017

Płoccy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która funkcjonowała na jednym z płockich osiedli w domku jednorodzinnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 2,5 kg. narkotyków i sprzęt wartości około 20 tys. zł.

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wykonując swoje czynności ustalili wczoraj mężczyznę, który może posiadać narkotyki. Mężczyzną tym był 32 letni mieszkaniec Płocka. Podczas kontroli płocczanina okazało się, że ma on przy sobie torebkę z zawartością suszu roślinnego. Wobec powyższego funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W wyniku przeszukania, w jednym z pomieszczeń domu, w którym zamieszkuje mężczyzna została ujawniona plantacja konopi indyjskich. Plantacja była wyposażona w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin.  Były to m.in. wentylatory, specjalne lampy led oraz nawozy itp. Przybliżona wartość sprzętu zainstalowanego na plantacji to około 20 tys. zł. W chwili gdy policjanci weszli na plantację, rosło tam 75 krzewów konopi. Funkcjonariusze znaleźli również około kilograma suszu roślinnego. Zarówno sadzonki jak i susz zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC.

Łącznie policjanci zabezpieczyli narkotyki w ilości około 2,5 kilograma, których wartość wstępnie została określona na około 75 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj zostanie przesłuchany.

W ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi indyjskich w znacznej ilości przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków  w znacznej ilości grozi kara  do 10 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony