Aktualności

Zachęcamy do korzystania z aplikacji KMZB, ponieważ chcemy być tam, gdzie najbardziej jesteśmy potrzebni mieszkańcom

Data publikacji 18.01.2021

Obserwując pozytywne aspekty funkcjonowania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, płoccy policjanci promują to narzędzie aby dotrzeć do jak największej liczby osób i uświadomić oraz pokazać, że każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo. Dzięki aplikacji można podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w danym otoczeniu. Jako policjanci chcemy być wszędzie tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni naszym mieszkańcom, a ta aplikacja właśnie w tym pomaga.

Od początku funkcjonowania KMZB, czyli od blisko czterech lat, do płockiej komendy policji za jej pośrednictwem wpłynęło blisko 5,5 tysiąca zgłoszeń. W minionym roku ich liczba przekroczyła 1100. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania. W ramach ,,dnia z KMZB” płoccy mundurowi promowali to interaktywne narzędzie poprzez m.in. umieszczenie w urzędach plakatów, które zachęcają i pokazują jak korzystać z aplikacji.  W nasz apel do korzystania z aplikacji włączyło się również lokalne radio oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku.

Jako policjanci chcemy być tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni naszym mieszkańcom, a ta aplikacja właśnie w tym pomaga. Dlatego zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

Wystarczy kliknąć : https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html 

 

  • Dzielnicowy umieszcza plakat promujący aplikację
  • Policjantka umieszcza plakat promujący aplikację w jednym z płockich urzędów
  • Policjantka umieszcza plakat promujący aplikację w jednym z płockich urzędów
Powrót na górę strony