Aktualności

Nocne zatrzymania nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 18.01.2021

W sobotnią noc policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad dwoma promile alkoholu w organizmie. Trudno wytłumaczyć aż tak nieodpowiedzialne zachowanie 41-latka. Już sama jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna a w tak trudnych warunkach drogowych, mogła ona zebrać śmiertelne żniwo. Policjanci ponownie apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku.

W sobotę po północy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą  volkswagena siedział 41 –letni mieszkaniec powiatu płockiego, który jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 41-latek stracił już swoje uprawnienia do kierowania a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tak samo nieodpowiedzialnie i bardzo ryzykownie zachował się 25-letni kierujący, zatrzymany w sobotnią noc do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Gąbinie. Młody kierowca poruszał się volkswagenem po ulicach Gąbina, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Nietrzeźwi kierowcy muszą teraz  liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. Sąd zdecyduje o zastosowaniu wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów, grzywnie jak i karze pozbawienia wolności.

Trudne warunki drogowe, opady śniegu i śliska nawierzchnia powinny dyscyplinować kierowców do jeszcze większego zachowania ostrożności. Jazda pod wpływem alkoholu w tak trudnych warunkach drogowych może zebrać śmiertelne żniwo. Kierowco ! Zachowaj zdrowy rozsądek na drodze !

Powrót na górę strony