Aktualności

Odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Data publikacji 11.01.2021

25-latek z powiatu płockiego już wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Młody kierowca pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę citroena. Wpadł podczas policyjnej kontroli. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, podczas patrolowania terenu gminy Drobin, na jednej z ulic zauważyli citroena, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Policjanci mieli przypuszczenia, że kierujący citroenem posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Postanowili  zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

Szybko okazało się, że intuicja mundurowych nie zawiodła. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni mieszkaniec powiatu płockiego, który posiadał aktywny sądowy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Młodemu kierowcy za niestosowanie się do wyroku sądu, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. A wystarczyło już tylko kilka miesięcy aby mógł  ponownie, zgodnie z prawem wsiąść za kierownicę pojazdu.

Powrót na górę strony