Aktualności

Amatorzy szybkiej jazdy wyeliminowani z ruchu przez policjantów z grupy Speed

Data publikacji 31.12.2020

Wczoraj policjanci z grupy SPEED zatrzymali uprawnienia aż dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich pomimo obowiązującej „50” pędził mazdą z prędkością ponad 130 km/h. Na najbliższe trzy miesiące mieszkaniec Warszawy stracił swoje uprawnienia do kierowania i jednocześnie dołączył do grona 131 amatorów szybkiej jazdy, którym w tym roku płoccy mundurowi zatrzymali uprawnienia.

Każdej doby ulice miasta i drogi powiatu patrolują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. W bieżące monitorowanie prędkości pojazdów zaangażowani są również policjanci z grupy Speed, których głównym celem jest zwalczanie agresywnych zachowań na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Wczoraj policjanci z grupy Speed zatrzymali uprawnienia aż dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich w miejscowości Wola pędził z prędkością ponad 130 km/h. Trudno wytłumaczyć tak nieodpowiedzialne i ryzykowne zachowanie 51-letniego kierowcy mazdy. Być może trzy miesięczny czas absencji za kierownicą, ostudzi jego zapędy do szybkiej jazdy.

Mieszkaniec Warszawy dołączył do grona 131 amatorów szybkiej jazdy, którym w tym roku płoccy mundurowi zatrzymali uprawnienia.

Niestety kierowcy mają skłonność do  przeceniania swoich umiejętności do nadmiernie szybkiej jazdy, która często kończy się tragicznie. Dlatego płoccy policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu a przede wszystkim zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek na drodze.

Bezpiecznych podróży !

Powrót na górę strony