Aktualności

Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - wszystkie zgłoszenia sprawdzimy a zagrożenie wyeliminujemy

Data publikacji 29.12.2020

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec miasta oraz powiatu płockiego może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Policjanci sprawdzą każde zgłoszenie. Jeśli chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo, to już dzisiaj skorzystaj z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Od początku jej funkcjonowania, do płockiej Komedy policji za jej pośrednictwem wpłynęło blisko 5,5 tysiąca zgłoszeń. Najczęściej dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości , spożywania alkoholu  w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowego parkowania.

Należy pamiętać, że narzędzie choć niezwykle pomocne, nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji Policji. Spowoduje natomiast, że funkcjonariusze będą częściej pojawiać się w miejscu zagrożonym. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji. Policjanci pojawiają się we wskazanym miejscu kilka razy, zanim ocenią, czy zgłoszenie można potwierdzić czy też nie. W tym roku ponad połowa zgłoszeń jakie wpłynęły za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została przez policjantów potwierdzona.

Pamiętajmy, że w KMZB można zaznaczyć również miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, które są teraz szczególnie narażone na wychłodzenie. Zaznaczenie miejsca zajmuje minutę, a jednocześnie spowoduje, że patrole Policji będą kontrolować to miejsce. W ten sposób można uratować czyjeś życie.

Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego, aktywnego korzystania z aplikacji.

Powrót na górę strony