Aktualności

Nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa oraz maszyny produkcyjne zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 29.12.2020

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu płockiego podejrzanych o nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych. W miejscach ich zamieszkania policjanci ujawnili kilka tysięcy sztuk papierosów, krajankę tytoniową oraz przedmioty służące do wytwarzania papierosów. Dzięki skutecznym działaniom policjantów, nielegalny towar nie trafił na okoliczny rynek.

Na trop przestępczego działania mieszkańców powiatu płockiego wpadli policjanci z Komisariatu Policji  w Płocku. Kryminalni podejrzewali, że 42-latek i jego starszy kolega, wspólnie wytwarzają wyroby tytoniowe. I te podejrzenia potwierdziły się. W miejscach zamieszkania podejrzanych, na terenie gminy Bodzanów i Radzanowo, policjanci ujawnili 200 kg krajanki tytoniowej, blisko 7 tysięcy sztuk papierosów, maszyny do nabijania tytoniu, maszynę do paczkowania i inne przedmioty służące do wytwarzania papierosów. Oczywiście prowadzony ,,biznes” był zupełnie nielegalny a gotowy towar miał trafić na okoliczny rynek.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani a materiały uzyskane w toku postępowania przekazane zostały do Urzędu Celnego. 42–latek z gminy Bodzanów i jego 45-letni wspólnik, przyznali się do wytwarzania wyrobów tytoniowych. Wstępne wyliczenia wskazują, że wprowadzenie zabezpieczonej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające 170 tys. złotych.

  • Ujawniony tytoń w pomieszczeniach gospodarczych
  • Ujawniona krajanka tytoniowa w workach parcianych
  • Ujawniona maszyna produkcyjna
Powrót na górę strony