Aktualności

Wyłudzała pieniądze fałszując numer konta na fakturach

Data publikacji 15.12.2020

Aż 15 zarzutów przedstawili 35–latce policjanci z Wydział u dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Kobieta fałszując faktury, wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy złotych od klientów firmy, w której była zatrudniona. Zebrany przez policjantów materiał dowody nie pozostawił żadnych złudzeń, że płocczanka odpowiedzialna jest za kilkanaście oszust. Grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Proceder oszustw i fałszowania faktur na szkodę jednej z płockiej firm specjalizującej się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, trwał kilka miesięcy. Niepokojące braki wpłat od nabywców za zakupiony towar, wzbudziły podejrzenia spółki o możliwym procederze przestępczym. O podejrzeniach poinformowano płocką Policję.  

Przesłuchania świadków, analiza dokumentacji i zebrany, obszerny materiał dowodowy przez policjantów z Wydział u dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, nie pozostawiał złudzeń co do prowadzenia przestępczego procederu przez jedną z pracownic firmy. Kobieta sporządzała faktury dla nabywców, w których do wpłat gotówki wskazywała swój indywidualny nr rachunku bankowego. Tak „zmodyfikowane” dokumenty dostarczała odbiorcom, którzy niczego nie podejrzewając regulowali należność. Nie mieli świadomości, że zasilali konto bankowe oszustki. I tak podejrzana wyłudziła kwotę blisko 20 tys. zł.

Wczoraj 35 –latka usłyszała w płockiej komendzie aż 15 zarzutów, za które grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta ostatecznie przyznała się do popełnienia przestępstw oszustwa.

Powrót na górę strony