Aktualności

Rażące przekroczenia prędkości i stanowcza reakcja płockich mundurowych

Data publikacji 14.12.2020

Tylko podczas ostatnich dwóch dni za ponad dwukrotne przekroczenie ,,50” w terenie zabudowanym, prawo jazdy straciło aż trzech kierujących. Pomimo zmieniających się warunków drogowych, amatorzy szybkiej jazdy nie zdjęli nogi z gazu. Jeden z nich pędził z prędkością ponad 130 km/h i aż strach pomyśleć, jak ta podróż mogłaby się zakończyć. Na szczęście płoccy mundurowi szybko reagowali i eliminowali z ruchu niebezpiecznych kierowców.

Zatrzymane na trzy miesiące prawo jazdy, wysoki mandat oraz 10 pkt karnych wpisanych do ewidencji kierujących naruszających przepisy – to konsekwencje jakie spotkały kierujących za ponad dwukrotne przekroczenie ,,50” w terenie zabudowanym. Amatorów szybkiej jazdy przed mocnym naciśnięciem gazu, nie powstrzymały nawet zmieniające się warunki drogowe. Jednym z trzech kierowców, którym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zatrzymali prawo jazdy, był 23-latek. Młody kierowca, pędził skodą w terenie zabudowanym z prędkością 138 km/h. Na szczęście szybko zareagowali policjanci, którzy w Drobinie prowadzili kontrole prędkości. Strach pomyśleć, jak mogłaby zakończyć się jazda z tak dużą prędkością.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo apeli o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu, to przekraczanie prędkości jest nagminnym wykroczeniem popełnianym przez kierowców. Stąd też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nie poprzestaną na systematycznych kontrolach prędkości zarówno na terenie miasta jak i powiatu płockiego.

Powrót na górę strony