Aktualności

Kolejne zatrzymania podejrzanych o posiadanie oraz handel narkotykami. Kilkaset gramów narkotyków zabezpieczone przez kryminalnych

Data publikacji 14.12.2020

To już kolejne w ostatnich tygodniach, skuteczne działania płockich policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową. Tym razem wynikiem ich pracy było zabezpieczenie kilkaset gramów narkotyków. Środki te miały trafić do potencjalnych odbiorców ale kryminalni skutecznie uniemożliwili ich sprzedaż a podejrzanego o ich handel, 24-latka zatrzymali. Wraz z nim zatrzymany został kolejny płocczanin, który środki te posiadał.

Płoccy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie oraz handel narkotykami. W mieszkaniu 24 – latka kryminalni zabezpieczyli ponad 300 gramów narkotyków w postaci marihuany oraz amfetaminy. Skuteczne działania kryminalnych uniemożliwiły sprzedaż tych niebezpiecznych dla życia substancji. Właściciel narkotyków został zatrzymany a wraz z nim kolejny płocczanin, który posiadał przy sobie kilka gramów marihuany.

23-latek po usłyszeniu zarzutów posiadania narkotyków został zwolniony natomiast kolejny z zatrzymanych, w piątek został doprowadzony do prokuratury. Tam 24 – latek usłyszał zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Karą do 10 lat pozbawienia wolności zagrożone jest też udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Powrót na górę strony