Aktualności

Kolejne pojazdy przekazane do dyspozycji płockich policjantów

Data publikacji 11.12.2020

Wczoraj tabor samochodowy płockiej policji wzbogacił się o kolejne, nowoczesne pojazdy. Jeden z nich przekazany zostanie do dyspozycji policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, kolejny zaś do wydziału dochodzeniowo – śledczego. Wsparcia w zakupie nowych radiowozów udzielił samorząd Miasta Płocka.

Niezmiernie ważny dla sprawności w realizacji codziennych zadań stawianych przed policjantami, jest sprzęt i wyposażenie. Bezwątpienia kolejne nowoczesne pojazdy, które wczoraj przekazane zostały do dyspozycji płockich policjantów zwiększą skuteczność i szybkość podejmowanych przez nich działań, co bezpośrednio wpłynie na jeszcze większy poziom bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Wsparcia w zakupie nowych radiowozów udzielił samorząd Miasta Płocka co jest efektem wieloletniej, dobrej współpracy płockiej policji z samorządem. Ale nie było by to możliwe, gdyby nie udzielone, finansowe wsparcie z funduszu Komendy Głównej Policji.

Kluczyki do nowo zakupionych pojazdów marki Kia i Hyundai, przekazał wczoraj w imieniu Prezydenta Miasta Płocka pełniący obowiązki Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Pan Bogusław Sitarski. Na jego ręce podziękowania za wsparcie dla płockiej komendy Policji, złożył Komendant Miejski Policji w Płocku, mł.insp. Mariusz Kryszkowski.

Samochód marki Hyundai przekazany zostanie do dyspozycji policjantów z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego, kolejny zaś marki Kia do wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Kapelan płockiej policji Ksiądz Kanonik Jerzy Ławicki poświęcił te pojazdy aby mogły jak najdłużej służyć policjantom w sprawnym niesieniu pomocy potrzebującym.

Powrót na górę strony