Aktualności

Policjanci zatrzymali aż czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów

Data publikacji 10.12.2020

Pomimo tego, że działali w nocy, z wielką ostrożnością a sama kradzież zajmowała im kilka minut, nie zdołali uniknąć spotkania z płockimi policjantami. Czterech mężczyzn w wieku od 22 do 32 lat zatrzymanych zostało przez kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Wszyscy podejrzani są o kradzieże katalizatorów. Te zatrzymania, to cios w dość uciążliwą przestępczość, jaką od pewnego czasu są kradzieże katalizatorów na terenie miasta.

W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpływały zgłoszenia dotyczące kradzieży katalizatorów samochodowych na terenie miasta. Sprawcy działali z dużą ostrożnością, najczęściej w nocy aby nie być zauważonym przez niepożądanych świadków. Tym przestępczym działaniom kres postawili kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Do ustaleń tożsamości sprawców  włączyli się również policjanci z Komisariatu Policji w Płocku.

Wnikliwa analiza i ustalenia śledczych uwieńczone zostały zatrzymaniem aż czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Zatrzymani to płocczanie w wieku od 22 do 32 lat. Podejrzani wycinali katalizatory m.in. z samochodów marki Mercedes, Opel, Honda oraz Toyota. Skradzione elementy układu wydechowego szybko sprzedawali.

Jeden z podejrzanych, 29 – letni płocczanin  był już wcześniej zatrzymywany przez policjantów w związku z popełnionymi przestępstwami przeciwko mieniu. Wczoraj usłyszał wraz ze swoim wspólnikiem, kolejne siedem zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów. Dwójka pozostałych zatrzymanych usłyszała po kilka zarzutów kradzieży elementów układu wydechowego od pojazdów.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do stawianych zarzutów. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony