Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań PASY

Data publikacji 13.03.2017

Płoccy policjanci prowadzili działania PASY na terenie Płocka i powiatu płockiego. Działania w Płocku były częścią działań prowadzonych na terenie całego Mazowsza. Niestety, jak pokazuje praktyka, nie wszyscy kierowcy i pasażerowie pamiętają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa w pojazdach.

W Płocku i powiecie płockim 10 i 12 marca 42 policjantów prowadziło działania mające na celu przypomnienie kierowcom i pasażerom o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze skontrolowali 214 pojazdów w tym 5 samochodów ciężarowych. Łącznie ujawnili 198 wykroczeń, z czego 55 to wykroczenia polegające na niestosowaniu pasów bezpieczeństwa. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami funkcjonariusze stosowali represje w postaci postępowania mandatowego oraz udzielali pouczeń.

Wśród innych wykroczeń na uwagę zasługują wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o wartość pow. 50 km/h. Przez cały weekend policjanci ujawnili trzy takie wykroczenia. Kierowcy, którzy dopuścili się tych wykroczeń stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że za powyższe wykroczenie każdorazowo zostanie zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. (K)

Powrót na górę strony