Aktualności

Jechał za szybko. Przez najbliższe miesiące kierowca audi odpocznie od kierownicy

Data publikacji 07.12.2020

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. 51 – latek przez najbliższe trzy miesiące będzie miał czas aby odpocząć od kierownicy i ostudzić swój zapał do szybkiej jazdy.

Codziennością w służbie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego jest kontrola prędkości pojazdów poruszających się zarówno po drogach miasta jak i powiatu płockiego. Nie bez przyczyny dyscyplinowanie kierowców w zakresie stosowania się do obowiązujących ograniczeń jest stałym elementem prowadzonych policyjnych działań. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wszędzie tam gdzie dochodzi do rażących przekroczeń prędkości i stwarzania zagrożenia na drodze, mundurowi z płockiej drogówki stanowczo reagują i eliminują z ruchu niebezpiecznych kierowców.

Wczoraj podczas kontroli prędkości pojazdów poruszających się w miejscowości Bronowo Zalesie, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. 51- latek z powiatu płockiego dołączył do grona 124 kierowców, którym w tym roku policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość. Policyjna kontrola zakończyła się również wysokim mandatem oraz 10 pkt karnymi, które trafią na konto 51 -latka.

Przez najbliższe trzy miesiące kierowca audi będzie miał czas aby odpocząć od kierownicy i ostudzić swój zapał do szybkiej jazdy. Tymczasem policjanci apelują o rozsądek na drodze, który jest niezmiernie ważny chociażby w czasie zmiennych warunków drogowych.

Powrót na górę strony