Aktualności

Dilerzy narkotyków zatrzymani przez kryminalnych. Jeden z nich został aresztowany

Data publikacji 04.12.2020

Trójkę młodych płocczan zatrzymali kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu. Zatrzymani są podejrzani o posiadanie oraz handel narkotykami. W ich mieszkaniach policjanci ujawnili kokainę, tabletki ekstazy oraz amfetaminę. Dzięki dobrej pracy kryminalnych i zebranemu przez nich materiałowi dowodowemu, 21-latek został aresztowany. Natomiast wobec 24-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Zatrzymana kobieta po usłyszeniu zarzutów została zwolniona.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop trójki płocczan, którzy mogli posiadać oraz rozprowadzać znaczne ilości substancji psychoaktywnych. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się w minioną środę, kiedy to policjanci wkroczyli do akcji.

21-latek i jego starszy o kilka lat kolega wraz z 21-letnią partnerką, zostali zatrzymani przez policjantów na terenie miasta. W ich mieszkaniach kryminalni zabezpieczyli blisko 0,5 kg narkotyków w postaci kokainy, tabletek ekstazy, amfetaminy oraz marihuany. Środki te w znacznej części były już poporcjowane i miały trafić do potencjalnych odbiorców.

Zatrzymani płocczanie już wczoraj zostali przesłuchani w prokuraturze gdzie usłyszeli zarzuty. Są podejrzani o posiadanie oraz handel narkotykami. Kobieta po usłyszeniu zarzutów została zwolniona. Natomiast decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany. Natomiast wobec zatrzymanego 24-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony