Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „PASY”

Data publikacji 10.03.2017

Już dzisiaj i w niedzielę tj. 10 i 12 marca, policjanci z płockiej drogówki prowadzą i będą prowadzić działania PASY. Akcja ma na celu przypomnienie o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów w pojazdach.

Zapięcie pasów bezpieczeństwa w samochodzie może mieć bardzo duży wpływ na to, czy uczestnicy zdarzenia drogowego przeżyją czy też nie. Badania prowadzone przez instytucje zajmujące się bezpieczeństwem ruchu drogowego jednoznacznie wskazują, że pasy bezpieczeństwa w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w pojazdach, które uczestniczą w zdarzeniach drogowych.

W ramach działań policjanci z płockiej drogówki będą zwracać szczególną uwagę na zapięte pasy przez kierujących pojazdami jak i przez pasażerów tych pojazdów. Policjanci apelują do kierowców i pasażerów, aby wsiadając do samochodu, przed ruszeniem w drogę zapięli pasy. Przypominają również, że w momencie, gdy samochód jadący z prędkością 50 km/h uderza w przeszkodę  lub w inny pojazd, na osoby znajdujące się w tym samochodzie działa siła około 1 t. (K)

Powrót na górę strony