Aktualności

Seniorka padła ofiarą oszustów. Policjanci ponownie apelują o ostrożność

Data publikacji 03.12.2020

Przed kilkoma dniami apelowaliśmy do seniorów o zachowanie ostrożności w kontach z nieznajomymi jak i metodach stosowanych przez oszustów. Niestety wczoraj 80–letnia płocczanka stała się celem przestępców, którzy wykorzystując jej ufność, dokonali wyłudzenia posiadanych przez nią oszczędności, przekonują o poważnej chorobie jej dzieci. Policjanci ponownie apelują ! Nie wierzcie, lecz sprawdzajcie przekazywane telefonicznie informacje zanim oddacie swoje oszczędności. Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem bądź synem znajomego.

Metoda działania oszustów była bardzo podobna jak w poprzednich przypadkach wyłudzeń pieniędzy od seniorów. Wieczorem na telefon stacjonarny 80 –letniej płocczanki zadzwoniła kobieta przedstawiając się za wnuczkę seniorki. W rozmowie przekonywała płocczankę, że jej rodzice, którzy chorują na Covid – 19  w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala. Aby ratować ich życie, pilnie potrzebna jest szczepionka na którą potrzebuje pieniędzy. Niestety seniorka uwierzyła w te słowa. Nie potwierdzając tej informacji przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych, rzekomej koleżance wnuczki, która przyszła pod wskazane miejsce. I tak 80 – latka padła ofiarą przestępców, którzy wykorzystali jej łatwowierność.

Policjanci ponownie apelują !

Nie wierzcie, lecz sprawdzajcie przekazywane telefonicznie informacje zanim oddacie swoje oszczędności. Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem bądź  synem znajomego. Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej. Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!

 

Powrót na górę strony